Plaukimas baidarėmis 2 d. maršrutu: Dubysa (Lyduvėnai – Betygala)

Trukmė, atstumas
2 dienos (9 valandos) - 32 km
Kaina
Nuo 30 Eur/žm.
Upės charakteristika
Plotis - 20 m, srovės greitis - 0,2m/s, yra keletas buvusių malūnų užtvankų liekanų.
Kodėl verta?
Viena gražiausių upių Lietuvoje; Dubysos regioninis parkas su įrengtomis stovyklavietėmis; Švarus vanduo, smėlėti krantai - puikios vietos maudynėms;

Maršruto organizavimas

Registracija: Registracija į savaitgalinį plaukimą Dubysa baidarėmis rekomenduojama kuo anksčiau, telefonu arba elektroniniu paštu. Registracija patvirtinama tik gavus 30% avansinį mokėjimą.
Transportas:

Jūs atvykstate į Padubysio arba Lakštingalos stovyklavietę , kur aikštelėje galėsite laikyti automobilius, kol vyks jūsų plaukimas baidarėmis. Aikštelė yra šalia stovyklaviečių. Iš ten jus nuvešime į maršrutą pradžią prie tilto Lyduvėnuose, o kitą dieną jus paimsime iš maršruto pabaigos ir parvešime iki automobilių.

Galimas mūsų transportas iš Kauno ir atgal, reiso kaina 60 Eur (telpa 8 žmonės). 

Pirmos dienos startas: Starto vietoje jums duodama baidarė, irklai, gelbėjimosi liemenė, pasirašoma inventoriaus nuomos sutartis, sumokama už inventoriaus nuomą, supažindinama su maršrutu ir plaukimo ypatumais.
Pirmos dienos finišas: Jūs atplaukiate iki stovyklavietės, kur išsikeliate baidares į krantą ir pasidedate sekančios dienos plaukimui.
Antros dienos startas: Jūs pradedate plaukimą jūsų pageidaujamu laiku. Dėl paėmimo laiko nuo finišo galima susitarti prieš išplaukiant, plaukimo metu arba nuplaukus į finišą. Taip pat galima aptarti orientyrus norint baigti plaukimą anksčiau nei numatyta finišo vieta.
Antros dienos finišas: Finišas yra kairiame Dubysos upės krante, smėlėta pakrantė už “bezdžionių” tilto. Grąžinate išsinuomotą inventorių. Parvežame jus į stovyklavietę.

 

Maršruto aprašymas

Dubysa – upė Vidurio Lietuvoje, tekanti Žemaitijoje; Nemuno dešinysis intakas. Ilgis 146 km (14-oji pagal ilgį Lietuvos upė). Prasideda Šiaulių rajone, 4 km į šiaurės vakarus nuo Rėkyvos ežero, iš Bubių tvenkinio. Teka į pietus per Kelmės rajoną, pro Lyduvėnus, Betygalą, Ariogalą (Raseinių rajonas).

Vidutinis nuolydis 70 cm/km. Srovės greitis 0,1-0,3 m/s. 

Per Dubysą yra nutiestas ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje tiltas – Lyduvėnų tiltas.

Upėvardis kildinamas nuo žodžių dubti („darytis dubiam, linkti, klimpti, smegti“), dubus („įdubęs, gilus“), dubė(„įdubimas, slėnys“).

Dubysa viena populiariausių ir gražiausių Lietuvos upių, miškais apaugę šlaitai, pievos bei aplink esantys Lietuvos istorijos paminklai.

Upė yra negili, maršrutas lengvas, daug smėlėtų pakrančių ir gerų vietų sustoti poilsiui, todėl puikiai tinka plaukimui visiems.

Pirmos dienos maršrutas Lyduvėnai – stovyklavietė yra 18-20 km (priklausomai nuo stovyklavietės), antros dienos maršrutas stovyklavietė – Betygala 12-14 km.

Maršruto žemėlapis