Plaukimas baidarėmis 2 d. maršrutu: Širvinta (Vindeikiai – Liukonys – Upninkai)

Trukmė, atstumas
2 dienos (12 valandų) - 46 km
Kaina
Nuo 30 Eur/žm.
Upės charakteristika
Plotis - 10 m, gylis - 1m, srovės greitis - 2m/s, aukšti krantai, vingiuota, daug akmenų.
Kodėl verta?
Žemupys vienas gražiausių Lietuvoje; Daugybė akmenų - retai kur tiek sutiksite; Širvintos kraštovaizdžio draustinis; Švarus vanduo, smėlėti krantai - puikios vietos maudynėms;

Maršruto organizavimas

Registracija: Registracija į savaitgalinį plaukimą Širvinta baidarėmis rekomenduojama kuo anksčiau, telefonu arba elektroniniu paštu. Registracija patvirtinama tik gavus 30% avansinį mokėjimą.
Transportas:

Jūs atvykstate į mūsų stovyklavietę Liukonyse, kur aikštelėje galėsite laikyti automobilius, kol vyks jūsų plaukimas baidarėmis. Aikštelė yra šalia stovyklaviečių. Iš ten jus nuvešime į maršrutą pradžią prie tilto Vindeikiuose, o kitą dieną jus paimsime iš maršruto pabaigos ir parvešime iki automobilių.

Galimas mūsų transportas iš Kauno ir atgal, reiso kaina 40 Eur (telpa 8 žmonės). 

Pirmos dienos startas: Starto vietoje jums duodama baidarė, irklai, gelbėjimosi liemenė, pasirašoma inventoriaus nuomos sutartis, sumokama už inventoriaus nuomą, supažindinama su maršrutu ir plaukimo ypatumais.
Pirmos dienos finišas: Jūs atplaukiate iki stovyklavietės, kur išsikeliate baidares į krantą ir pasidedate sekančios dienos plaukimui.
Antros dienos startas: Jūs pradedate plaukimą jūsų pageidaujamu laiku. Dėl paėmimo laiko nuo finišo galima susitarti prieš išplaukiant, plaukimo metu arba nuplaukus į finišą. Taip pat galima aptarti orientyrus norint baigti plaukimą anksčiau nei numatyta finišo vieta.
Antros dienos finišas: Finišas yra kairiame Šventosios upės krante, prieš Upninkų tiltą. Grąžinate išsinuomotą inventorių. Parvežame jus į stovyklavietę.

 

Maršruto aprašymas

Širvinta – Lietuvos upė, ilgiausias Šventosios kairysis intakas. Upė teka ŠirvintųJonavos ir Ukmergės rajonais. Įteka į Šventąją Jonavos rajone ties Dubių kaimu, tarp Upninkų ir Veprių. Žemupio slėnio kraštovaizdžio apsaugai įsteigtas Širvintos kraštovaizdžio draustinis.
Anot legendos, vardą Širvinta gavo dėl briedžių, širviais vadinamų, kurie žiloje senovėje per miškų tankmę pramynė kelią prie upės.
Širvintos žemupys yra vienas gražiausių ir įspūdingiausių plaukti baidarėmis.

Pirmos dienos maršrutas: Vindeikiai (tiltas) – Liukonys (stovyklavietė) yra beveik 20 km, tai yra apie 5 val. plaukimo vidutiniu tempu.

Nuo Vindeikių upės krantai palaipsniui aukštėja.  5,7 km nuo starto pamatysite užtvankos liekanas. 10,4 km ant aukšto kranto kairėje yra Lapšių dvaras. 14,9 km dešinėje Pasodninkų piliakalnis. 19,4 km Gelvonai – Čiobiškis kelio tiltas, Liukonys. Už tilto 250 m dešinėje prasideda Irklinis stovyklavietės. 

Antros dienos maršrutas: Liukonys (stovyklavietė) – Upninkai, tai 24 km Širvinta ir 2 km Šventaja (viso 26 km, apie 6 val. plaukimo vidutiniu tempu).

Nuo Liukonių keičiasi upės charakteris, palaipsniui daugėja upėje kliūčių – akmenų.

Apie 1,5 km nuo stovyklavietės dešinėje yra Maskoliškių piliakalnis. 9,5 km dešinėje įteka Kabarkštos upelis. 10,8 km dešinėje yra Mančiušėnų piliakalnis. 18,9 km dešinėje yra Šližių piliakalnis. 20,9 km dešinėje upelis Siemanys. 24 km Širvinta įteka į Šventają. Lieka 2 km pasroviui Šventaja iki Upninkų tilto. Finišas kairiame krante prieš tiltą smėlio pliaže.

Maršruto žemėlapis


Žiūrėti Maršrutas baidarėmis Širvintos upe didesniame žemėlapyje