Plaukimas baidarėmis Širvinta, maršrutu Juodonys – Liukonys (Irklinis stovyklavietė)

Trukmė, atstumas
(~4,5 valandos) - 15 km.
Kaina
Nuo 12 Eur/žm.
Upės charakteristika
Srovė vidutinė, vagoje seklumos,upė gana vingiuota.
Kodėl verta?
Viena įdomiausių ir gražiausių upių Lietuvoje.

Maršruto aprašymas

Juodonys – Liukonys (Irklinis stovyklavietė), tai 15 km (~4,5 val.) ramus, vaizdingas maršrutas, nebus persunkus, net ir su vaikais.

Upė gana vingiuota, srovė vidutinė, upė negili, vidutiniškai iki 1 m gylio.  Slėnis siauras, krantai aukšti, yra smėlio paplūdymių. Vanduo labai švarus, galima stebėti kaip laksto šapalai. Krantai mažai apgyvendinti.

Maršruto pabaiga yra Liukonių tiltą praplaukus 250 m, dešiniame krante, Irklinis stovyklavietėje.

Lankytinos vietos
     Po maždaug 6 km dešinėje yra Lapšių dvaro rūmai. 11 km dešinėje yra Pasodninkų piliakalnis

Liukonys istoriniuose šaltiniuose minimi nuo 1534 m. Kunigaikštis S. Kosakovskis 1778 m. pasistatė rūmus, kurie sudegė 1859 m.  Važiuodami į “Irklinis” stovyklavietę Malūno gatve, keliui leidžiantis link upės, važiuosite akmenimi grįstu keliu, pravažiuosite Liukonių kryžių (pastatytas apie 1925 m.) ir mitologinius akmenis. Pasak padavimų, tai akmenimis pavirtę žmonės, Liukonių dvaro liokajai Jonas su Povilu. Netoli šių akmenų yra granito akmuo su smailiadugniu dubeniu. Žmonės jį vadina Marijos akmeniu. Pasakojama, kad jo dubenyje susirinkęs vanduo turėjęs stebuklingų galių – kas juo nusiprausdavęs, tas pagydavęs. Jo stebuklingos galios dingusios, kai ponia jame išmaudė apakusį šuniuką.

 

Maršruto žemėlapis