Plaukimas baidarėmis Širvinta, maršrutu Liukonys – Mančiušėnai

Trukmė, atstumas
(3-4 valandos) - 13 km.
Kaina
Nuo 12 Eur/žm.
Upės charakteristika
Srovė gana greita, vagoje pavieniai akmenys, nesudėtingos rėvos.
Kodėl verta?
Viena įdomiausių ir gražiausių upių Lietuvoje.

Maršruto aprašymas

Liukonys (Irklinis stovyklavietė) – Mančiušėnai, tai 13 km (~3,5 val.) smagus, vaizdingas maršrutas, kuris neleis nuobodžiauti, bet ir nebus persunkus, net ir su vaikais.

Nuo Liukonių prasideda Širvintos kraštovaizdžio draustinis. Upės krantai darosi aukštesni, keičiasi upės charakteris, palaipsniui daugėja upėje kliūčių – akmenų. Upė negili, dugnas daug kur smėlis ir žvyras. Yra nemažai vietų (patogaus kranto), kur galima sustoti pailsėti. Upės charakteris labai priklauso nuo vandens lygio. Kuo vandens lygis aukštesnis, tuo stipresnė srovė ir mažiau kliūčių (daugiau akmenų lieka po vandeniu).

Maršruto pabaiga yra ties Mančiušėnų kaimu, dešiniame upės krante. Prieš finišą, dešiniame krante aukštai medžiuose yra balto celofano orientyrai, o išlipimas į krantą prie mašinos pločio keliuko vedančio iki pat upės.

Lankytinos vietos
     Liukonys istoriniuose šaltiniuose minimi nuo 1534 m. Kunigaikštis S. Kosakovskis 1778 m. pasistatė rūmus, kurie sudegė 1859 m.  Važiuodami į “Irklinis” stovyklavietę Malūno gatve, keliui leidžiantis link upės, važiuosite akmenimi grįstu keliu, pravažiuosite Liukonių kryžių (pastatytas apie 1925 m.) ir mitologinius akmenis. Pasak padavimų, tai akmenimis pavirtę žmonės, Liukonių dvaro liokajai Jonas su Povilu. Netoli šių akmenų yra granito akmuo su smailiadugniu dubeniu. Žmonės jį vadina Marijos akmeniu. Pasakojama, kad jo dubenyje susirinkęs vanduo turėjęs stebuklingų galių – kas juo nusiprausdavęs, tas pagydavęs. Jo stebuklingos galios dingusios, kai ponia jame išmaudė apakusį šuniuką.

     Apie 1,5 km nuo stovyklavietės dešinėje yra Maskoliškių piliakalnis. 9,5 km dešinėje įteka Kabarkštos upelis. 10,8 km dešinėje yra Mančiušėnų piliakalnis.

Maršruto žemėlapis