Trumpas 3 val. plaukimas baidarėmis po darbo: Verknė – Nemunas (Jundeliškės – Birštonas)

Trukmė, atstumas
(3 valandos) - 13,5 km
Kaina
Nuo 12 Eur/žm.
Upės charakteristika
Srovė gana greita, vagoje pavieniai dideli akmenys, nesudėtingos rėvos.
Kodėl verta?
Greitai ištrūksite iš miesto rūpesčių ir pailsėsite po darbų linksmoje Verknės upės tėkmėje.

Maršruto organizavimas

Registracija: Registracija į plaukimą baidarėmis rekomenduojama ne mažiau nei 1 savaitė prieš plaukimą, telefonu arba elektroniniu paštu. Registracija patvirtinama tik gavus 30% avansinį mokėjimą.
Transportas: Mes jus paimame iš sutartos vietos Kaune. Iš ten jus nuvešime į maršruto pradžią prie Jundeliškių užtvankos, o po plaukimo jus paimsime iš maršruto pabaigos ir parvešime atgal į Kauną. 
Plaukimo baidarėmis startas: Starto vietoje jums duodama baidarė, irklai, gelbėjimosi liemenė, pasirašoma inventoriaus nuomos sutartis, sumokama už inventoriaus nuomą, supažindinama su maršrutu ir plaukimo ypatumais.
Plaukimo baidarėmis finišas: Jūs atplaukiate iki Birštono, irklavimo bazės prieplaukos, kur išsikeliate baidares į krantą, grąžinate išsinuomotą inventorių. Parvežame jus į Kauną.

Maršruto aprašymas

Verknės žemupys (9,5 km) – Nemunas (4 km): Maršrutas vingiuoja Verknės kraštovaizdžio draustinyje ir Nemuno kilpų regioniniame parke. Verknės žemupys – akmeningiausia upės atkarpa.  Srovė gana greita, vagoje pavieniai dideli akmenys, nesudėtingos rėvos.
Praplauksite Jundeliškių dvarą, Babronių ir Paverknių (Ginkų) piliakalnius, konglomerato uolą “Ožkų pečius”. Laikas verknės upe prabėgs nepastebėtas ir jus pasitiks Nemunas su savo platybėmis.  Truputį pasiyrę Nemunu prieš nestiprią srovę pasieksite Birštoną, kairiame krante praplaukdami Vytauto kalną, Tulpės sanatorijos gydyklas, matysite bažnyčios bokštą.

Maršruto žemėlapis