Plaukimas baidarėmis 2 d. maršrutu: Veisiejo ež. ir Baltoji Ančia (Veisiejų ež. – Macevičiai)

Trukmė, atstumas
2 dienos (11 valandų) - 33 km
Kaina
Nuo 30 Eur/žm.
Upės charakteristika
Plotis - 10 m, srovės greitis - 0,5 m/s, vingiuota,
Kodėl verta?
Švari, įdomi, graži upė :) Ežerų platybės paganyti akims; Daug lankytinų objektų netoliese;

 

Maršruto organizavimas

Registracija: Registracija į savaitgalinį plaukimą baidarėmis rekomenduojama ne mažiau nei 1 mėnuo prieš plaukimą, telefonu arba elektroniniu paštu. Registracija patvirtinama tik gavus 30% avansinį mokėjimą.
Transportas: Jūs atvykstate į mūsų stovyklavietę Subačiuose, kur galėsite laikyti automobilius, kol vyks jūsų plaukimas baidarėmis. Iš ten jus nuvešime į maršrutą pradžią kitame Veisiejo ež. gale, netoli Viesiejų miestelio, o kitą dieną jus paimsime iš maršruto pabaigos ir parvešime iki automobilių. 
Pirmos dienos startas: Starto vietoje jums duodama baidarė, irklai, gelbėjimosi liemenė, pasirašoma inventoriaus nuomos sutartis, sumokama už inventoriaus nuomą, supažindinama su maršrutu ir plaukimo ypatumais.
Pirmos dienos finišas: Jūs atplaukiate iki stovyklavietės, kur išsikeliate baidares į krantą ir pasidedate sekančios dienos plaukimui.
Antros dienos startas: Jūs pradedate plaukimą jūsų pageidaujamu laiku. Dėl paėmimo laiko nuo finišo galima susitarti prieš išplaukiant, plaukimo metu arba nuplaukus į finišą. Taip pat galima aptarti orientyrus norint baigti plaukimą anksčiau nei numatyta finišo vieta.
Antros dienos finišas: Finišas yra dešiniame Baltosios Ančios upės krante, išplatėjus upei, aukštame krante. Grąžinate išsinuomotą inventorių.

 

Maršruto aprašymas

Baltoji Ančia – paslaptinga Jotvingių žemių gražuolė – Lietuvos upė, Pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone,  išteka iš Ančios ežero, teka į pietus pro Kapčiamiestį, po to pasuka į rytus, kur prieš vandens jėgaine yra patvenkta. Baltoji Ančia vingiuota, vanduo skaidrus, vietomis aukšti sauso miško krantai. Baltoji Ančia teka Pertako miško smėlynais. Seklioje upėje, staigiuose posūkiuose daug kliūčių – medžių, sąvartų, šiekštų, smėlio samplovų. Krantuose yra įrengtų stovyklaviečių. Ši upė yra labai vaizdinga ir maloni poilsiauti :) Už jėgainės upė teka pietvakarių kryptimi, o prie pat sienos su Baltarusija, prie Paančios viensėdžio, 466 km nuo jo žiočių,18 km aukščiau Druskininkų, įteka į Nemuną. Žemiau HE Baltoji Ančia srauniai vingiuoja giliame kanjone. Upės dugnas kietas, yra rėvų, keletas slenkstelių, medžių užvartų. Kai vanduo aukštas ir kai dirba bent vienas HE agregatas, kliūtys nesunkiai nugalimos neišlipant iš laivelio. Tačiau sausmečiais ir kai elektrinė stovi, vandens būna per maža ir lengviausiu laiveliu plaukti.

Veisiejis – tai gražus ir didelis ežeras, kurio plotas 655 ha, ilgis beveik 13 km.  Ežere yra 13 įvairaus dydžio salų, vidutinis gylis 6 m. Krantai labai vingiuoti, dažniausiai aukšti, statoki, kai kur – labai statūs, pietinėje ir vakarinėje dalyse apaugę nuostabiais pušynais. Pietinė ežero dalis patenka į Niedaus ornitologinį draustinį ir Natura 2000 saugomą teritoriją, čia rasite ir Irklinis stovyklavietę.

Apie Baltąją Ančią ir ją supančius ežerynus puikiai aprašo žurnalas “Kelionės ir pramogos”, o detalų lankytinų vietų sąrašą galima rasti Lazdijų turizmo informacinio centro tinklalapyje

Pirmos dienos maršrutas: Veisiejai – Subačiai (stovyklavietė) maršrutas yra beveik 13 km ilgio Veisiejo ežeru, tai yra apie 4-5 val. plaukimo vidutiniu tempu.

Antros dienos maršrutas: Subačiai (stovyklavietė) – Macevičiai, tai 20 km maršrutas, iš kurio ~5 km yra Niedaus ežeru ir Niedos upeliu, kuris Kapčiamiestyje įteka į Baltają Ančią. (apie 6 val. plaukimo vidutiniu tempu).

Maršruto žemėlapis

Maršruto nuotraukos